MESE-Közösen Egymásért, Salgótarjánért TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-01018

MESE-Közösen Egymásért, Salgótarjánért TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-01018

Projekt címe: Közösen egymásért, Salgótarjánért
Projekt kódszáma: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-01018
Támogatás mértéke: 100 %
A szerződött támogatás összege: 9.998.370 Ft
A projekt megvalósításának kezdete: 2020.02.28. – tényleges befejezése: 2022.04.20.

Közösen-tábla ESZA logó

 

 

 

 

 

 

Közösen egymásért, Salgótarjánért

Az Európai Unió és a Magyar Kormány finanszírozásával a Mozgáskorlátozottak Egymást Segítők Egyesülete 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az „Alkoss élményközösséget! – Fejlődő kisközösségek szükségleteinek biztosítása, a helyi civil közösség erősítése” című pályázati kiíráson a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében. A projekt kódszáma: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-01018. A 10 millió forint összköltségvetésű projekt célja, hogy a családi közösségépítő programok szervezésével elérje a generációk közötti együttműködést, az idősebb generáció közösségét aktivizálja és integrálja a helyi közösségbe. A projekt a megvalósítás alatt a célját elérte. A projekt során az alábbi rendezvények valósulnak meg:

1 alkalommal Esélyegyenlőségi Nap: A programon bemutatásra kerültek a helyi fogyatékkal élőket segítő civil szervezetek és intézmények. A programot ügyességi játékok színesítették. A rendezvényen ingyenes gyermek- és családi programokat tartottunk.

1 alkalommal Vásártéri Vásár Napja: Ügyességi játékokat, fogyatékkal élő és ép emberek közös sportprogramját foglalta magába a rendezvény (csörgőlabda, kerekes székes szlalom, sakk), valamint a helyi civil szervezetek rendkívüli ügyfélszolgálatot tartottak a helyszínen. Térítésmentes szűrővizsgálatokon való részvételt is biztosítottunk a résztvevőknek (vércukor, vérnyomásmérés).

1 alkalommal Láthatatlan Munka Napja: A rendezvényen azokról emlékeztünk, meg akik otthon a családban, közösségekben szinte láthatatlanul végzik munkájukat elismerést nem is várva, önkéntesen segítenek az egész családon. A programon konkrét példákkal bemutatva, ünnepélyesebb keretek között emlékeztünk meg ezen, személyekre, ezzel is elismerve munkájuk fontosságát, jelentőségét.

6 alkalommal Adománygyűjtés – MESE szervezet adománygyűjtése: A kampány a szervezet állapotfelmérésével indult. Majd megvalósításra került egy „Adománygyűjtés alapjai” témakörű workshop és egy „Adománygyűjtés tervezése” workshop, ahol a szervezet felmérte a meglévő tapasztalatokat, képességeket, megvizsgálta a lehetőségeit és elemezte az erőforrásait.

6 alkalommal Adománygyűjtés – Közösségi szervezet adománygyűjtés: A helyi közösség bevonásával megrendezésre került hat alkalommal a közösségi adománygyűjtés workshop, ahol a résztvevők gyakorlati ismereteket, készségeket sajátíthattak el. Ezek után szakmai tanácsadással megrendezésre került a kampány.

10 alkalommal Workshop: 10 alkalommal a városrészekben élők mindennapját elősegítő egészséges életmód ismertetésére és az energiatakarékos és költséghatékony életvitel interaktív bemutatására szolgáló workshop került megrendezésre. A Felhívás II. „A helyi szükségleteken alapuló, identitást, társadalmi kohéziót és a kisközösségek erősítését szolgáló közösségfejlesztő foglalkozássorozat” tevékenységcsoportjának keretein belül 5 alkalommal b) városrészi közösségek közötti kapcsolat erősítését szolgáló workshopot, valamint 5 alkalommal a) városrészi közösségek helyi identitás erősítését segítő workshopokat tartottunk.